• Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Sitemiz günlük ortalama
129.121
Mobil uygulamamız günlük ortalama
265.112
Kez ziyaret edilmektedir.
Başkan Altay: Çocuklarımız Geleceğin Türkiye’sini İnşa Edecek  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Medeniyet Okulu Projesi kapsamında hizmet veren Bilgehanelerde eğitim gören öğrencilere yönelik Beyşehir’de düzenlenen “Asım’ın Nesli Gençlik Kampı”nın final programında öğrencilerle buluştu. Eğitimin sadece sınıflarda ve kapalı binalarda yapılmadığına dikkat çeken Başkan Altay, “Yaz aylarında bu tür etkinliklerle çocuklarımızın kişisel gelişimine önemli katkı sağlıyoruz. İnşallah gelecek nesiller geleceğin Türkiye’sini inşa edecekler” dedi.
19.08.2018 11:32 
         Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bilgehane öğrencilerine yönelik Beyşehir’de düzenlenen “Asım’ın Nesli Gençlik Kampı”nın final programında öğrencilerle buluştu.

Beyşehir Gölü kenarında kurulan kampta öğrencilerle sohbet ederek yakından ilgilenen Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesinin yeni bir kamp alanına kavuştuğunu ifade etti. Eğitimin sadece dersliklerde, sınıflarda ve kapalı binalarda yapılmadığını belirterek konuşmasını sürdüren Başkan Altay, “Düzenlenen kampta öğrenciler çok önemli eğitimler alıyor. Bu yaşta ailelerinizden ayrı kalarak arkadaşlarınızla birlikte en az bir gece geçiriyorsunuz. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm hizmetlerimizde önceliğimiz çocuklar. Bilgehaneler burada önemli bir mihenk taşını oluşturuyor. Çocuklarımızın eğitim öğretim dönemi boyunca eğitim alabilecekleri merkezler oluşturuyoruz. Yaz aylarında bu tür etkinliklerle çocuklarımızın kişisel gelişimine önemli bir katkı sağlıyoruz. İnşallah gelecek nesiller ülkemiz için daha büyük insiyatifler alacak ve geleceğin Türkiye’sini inşa edecekler. Bizler de onların gelişmesi için büyük gayretler gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Altay, ayrıca bu yıl kurulan havuzlarda 50 bin çocuğun hizmet gördüğünü ve “Güle Oynaya Camiye Gel” projesi kapsamında da 40 binin üzerinde çocuğun bisiklet almaya hak kazanacağını anımsatarak, İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu ve cami imamlarına teşekkür etti. Altay, projenin bir Konya projesi olarak tüm Türkiye’ye yayılmasını temenni etti.

Programa katılan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, “Ülkemiz sizlerle inşallah çok daha iyi yerlere gelecek. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde ivmeyi yükselttik. Gelecekte bu makamlara geldiğinizde sizlerin de almış olduğunuz bu bayrağı daha ileri götüreceğinize inanıyorum. Bu tesisi çocuklarımızın hizmetine sunan Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a ve emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Konya Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, düzenlediği böyle bir sosyal etkinlikten dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, çocukların ve gençlerin bu tür sosyal tesislerde ortak faaliyetlerde bulunmasının onların daha hür ve serbest düşünmeleri için önemli olduğunu kaydetti.

AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Fahrettin Kulu da gerçekleştirdiği hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, Medeniyet Okulu Projesi kapsamındaki Bilgehane Yaz Okulu’nda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere madalyaları ve başarı belgeleri verildi.

Diğer Haberler
1 Cumhurbaşkanımız Konya'ya Geliyor
2 Başkan Altay İslam Sanatları Sergisi’ni İnceledi
3 Başkan Altay’dan Taziye Mesajı
4 Başkan Altay “Direnişten Şahlanışa 2023” Programında Gençlerle Buluştu
5 Adıgey Özerk Cumhuriyeti’nden Başkan Altay’a Ziyaret
6 Kamuoyuna Duyuru!
7 İslam Sanatları Yarışması’nda Dereceye Giren Eserler Konyanüma’da Sergileniyor
8 Büyükşehir’den Hz. Mevlana’nın Misafirlerine Mesnevi Sohbeti
9 Konya'dan Dünyaya "Selam Vakti"
10 2. Uluslararası İslam Sanatları Yarışmasının Ödülleri Verildi
11Dünya Konya’da Buluşuyor
12Uluslararası Yarışmanın Ödülleri Bakan Murat Kurum’un Katılımı ile Verilecek
13Başkan Altay: Konya Bir Gönüllüler Şehri
14Başkan Altay 3 Aralık’ta Engelliler ve Aileleriyle Buluştu
15Başkan Altay: Bizim Vizyonumuz Gönüllere Girmektir
163 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun
17Restorasyonu Devam Eden Şems-i Tebrizi Mescidi ve Türbesi Şeb-i Arus Haftasında Ziyaret Edilebilecek
18Tarım Bakanı Pakdemirli Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
19Büyükşehir’den Akyokuş’a Dev Türk Bayrağı
20Moritanyalı Belediye Başkanı’ndan Başkan Altay’a Ziyaret
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır