engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Başkan Altay: Çocuklarımız Geleceğin Türkiye’sini İnşa Edecek  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Medeniyet Okulu Projesi kapsamında hizmet veren Bilgehanelerde eğitim gören öğrencilere yönelik Beyşehir’de düzenlenen “Asım’ın Nesli Gençlik Kampı”nın final programında öğrencilerle buluştu. Eğitimin sadece sınıflarda ve kapalı binalarda yapılmadığına dikkat çeken Başkan Altay, “Yaz aylarında bu tür etkinliklerle çocuklarımızın kişisel gelişimine önemli katkı sağlıyoruz. İnşallah gelecek nesiller geleceğin Türkiye’sini inşa edecekler” dedi.
19.08.2018 11:32 
         Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bilgehane öğrencilerine yönelik Beyşehir’de düzenlenen “Asım’ın Nesli Gençlik Kampı”nın final programında öğrencilerle buluştu.

Beyşehir Gölü kenarında kurulan kampta öğrencilerle sohbet ederek yakından ilgilenen Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesinin yeni bir kamp alanına kavuştuğunu ifade etti. Eğitimin sadece dersliklerde, sınıflarda ve kapalı binalarda yapılmadığını belirterek konuşmasını sürdüren Başkan Altay, “Düzenlenen kampta öğrenciler çok önemli eğitimler alıyor. Bu yaşta ailelerinizden ayrı kalarak arkadaşlarınızla birlikte en az bir gece geçiriyorsunuz. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm hizmetlerimizde önceliğimiz çocuklar. Bilgehaneler burada önemli bir mihenk taşını oluşturuyor. Çocuklarımızın eğitim öğretim dönemi boyunca eğitim alabilecekleri merkezler oluşturuyoruz. Yaz aylarında bu tür etkinliklerle çocuklarımızın kişisel gelişimine önemli bir katkı sağlıyoruz. İnşallah gelecek nesiller ülkemiz için daha büyük insiyatifler alacak ve geleceğin Türkiye’sini inşa edecekler. Bizler de onların gelişmesi için büyük gayretler gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Altay, ayrıca bu yıl kurulan havuzlarda 50 bin çocuğun hizmet gördüğünü ve “Güle Oynaya Camiye Gel” projesi kapsamında da 40 binin üzerinde çocuğun bisiklet almaya hak kazanacağını anımsatarak, İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu ve cami imamlarına teşekkür etti. Altay, projenin bir Konya projesi olarak tüm Türkiye’ye yayılmasını temenni etti.

Programa katılan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, “Ülkemiz sizlerle inşallah çok daha iyi yerlere gelecek. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde ivmeyi yükselttik. Gelecekte bu makamlara geldiğinizde sizlerin de almış olduğunuz bu bayrağı daha ileri götüreceğinize inanıyorum. Bu tesisi çocuklarımızın hizmetine sunan Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a ve emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Konya Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, düzenlediği böyle bir sosyal etkinlikten dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, çocukların ve gençlerin bu tür sosyal tesislerde ortak faaliyetlerde bulunmasının onların daha hür ve serbest düşünmeleri için önemli olduğunu kaydetti.

AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Fahrettin Kulu da gerçekleştirdiği hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, Medeniyet Okulu Projesi kapsamındaki Bilgehane Yaz Okulu’nda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere madalyaları ve başarı belgeleri verildi.

Diğer Haberler
1 Başkan Altay: Gençliği İmar Etmek Önceliğimiz Olmalı
2 Başkan Altay Karapınar ve Emirgazi Halkıyla Buluştu
3 Başkan Altay: İlçelerimizin Çehresini Değiştirecek Yatırımlar Yapıyoruz
4 Millet Bahçesi Çalışmalarında Yüzde 100 Geri Dönüşüm
5 Büyükşehir’den Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Desteği
6 TEKNOFEST’te Derece Alan Konya Teknik Üniversitesi Öğrencilerine Ödül
7 Başkan Altay Cuma Buluşması Geleneğini Sürdürüyor
8 Başkan Altay: Konya Ruhunda Değişim Olan ve Değiştiren Bir Şehir
9 Başkan Altay Şehir İstişarelerinde Vatandaşlarla Buluştu
10 Aziziye Caddesi’nde Kalite Yükseliyor
11Konya Büyükşehir’den Enflasyonla Topyekûn Mücadeleye İndirimli Destek
12Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Konya Etabı Tamamlandı
13Başkan Altay, Konyaspor-Beşiktaş Maçında Özel Eğitim Öğrencileriyle Buluştu
14Bilim Festivali 100 Binden Fazla Bilim Meraklısını Ağırladı
15Başkan Altay; Hizmet Etmek Yeni Hedefler Koymaktan Geçiyor
16Bizim Tek Derdimiz Var; O da Hizmet Etmek
17Büyükşehir’den Doğanhisar’a 26 Milyon Liralık Tarımsal Destek
18Başkan Altay Akşehir’de Yatırımları İnceledi, Vatandaşla Buluştu
19Şehir İstişarelerinde Esnaf ve Vatandaşın İstediği Oldu
20Konya Bilim Festivali Bilim Meraklılarına Kapılarını Açtı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.121 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 265.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır