engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Başkan Altay Yaz Kampındaki Öğrencilerle Buluştu  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, GENÇ KOMEK Yaz Okulu’nun Kent Ormanı’nda düzenlediği yaz kampında öğrencilerle buluştu. Öğrencilerle sohbet ederek yarışmalara katılan Başkan Altay, çocuklara kampta öğrendiklerini hayatlarında uygulamaları; çevre temizliği konusunda daha hassas olmaları ve sokakta yaşayan hayvanlara su bırakmaları gibi tavsiyelerde bulundu.
30.07.2018 14:49 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, GENÇ KOMEK Yaz Okulu’na katılan öğrencilere yönelik Kent Ormanı’nda düzenlenen yaz kampında öğrencilerle bir araya geldi.

Başkan Altay, hem öğrencilerin kampta oynadıkları oyunları ve parkurları yerinde inceledi hem de öğrencilerle halat çekme yarışına katılarak heyecanlarına ortak oldu.

BURADA ÖĞRENDİĞİNİZ OYUNLARI MAHALLENİZDE DE DEVAM ETTİRİN

Kampa katılan öğrencilerle sohbet eden Başkan Altay, GENÇ KOMEK Yaz Okulu sayesinde öğrencilerin hem eğlendiklerini hem de birçok konuda bilgilenip tecrübe edindiklerini belirtti. Başkan Altay, “GENÇ KOMEK’in kamp programında hem oyunlar oynuyoruz hem de biraz eğleniyoruz. Oyunun da sadece akıllı telefonlar ve tabletlerden ibaret olmadığını keşfettiniz burada. Birbirimizle oynamak çok eğlenceli. Burada öğrendiklerinizi mahallelerinizde devam ettirin istiyoruz. Ayrıca şehir hayatının da getirdiği sorumluluklar var. Bunlardan birisi trafik. Trafik eğitimini çok önemsemenizi istiyoruz. Çünkü bu eğitimler güvenli, düzenli ve rahat bir şekilde yaşamamız için önemli” dedi.

HAYVANLAR İÇİN SU VE YEM BIRAKIN

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, çocuklara çevreye karşı duyarlı olmaları ve sokaklarda yaşayan hayvanlar için daha hassas davranmaları tavsiyesinde bulundu. Başkan Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “Bir Kap Yemek Bir Kap Su” adlı kampanyaya da destek verilmesi çağrısında bulunarak, “Özellikle yaz günlerinde sokaklarda yaşayan hayvanlar için su ve yem bırakmanızı istiyoruz. Ağaçlar da birer canlı ve onları korumanızı istiyoruz. Burada bir şey daha öğreniyoruz; o da yere çöp atmamak. Çöp toplamak kötü bir şey değil. O yüzden öncelikle yere bir şey atmamanızı istiyoruz. Atılmış varsa onları toplamanızı istiyoruz. Bu bir vatandaşlık görevi ve bir sorumluluk” ifadelerini kullandı.

Kampta bulunan bütün istasyonları inceleyerek öğrencilerle tek tek görüşen Başkan Altay, öğrencilerin diş muayenelerinin yapıldığı Mobil Diş Polikliniğinde de incelemelerde bulundu.

DOĞA İLE İÇ İÇE OYUN KAMPI

Beyşehir Yolu üzerindeki Kent Ormanı’nda kurulan oyun kampında doğa ile iç içe çeşitli etkinliklerle hem eğlenceli vakit geçiren hem de birçok alanda eğitim alan öğrenciler, birbirlerini yakından tanıyarak ve paylaşarak sosyalleşiyor. Siyer, İlk Yardım, Trafik gibi bilgilendirme istasyonlarının bulunduğu kampta eğitmenler eşliğinde; survivor parkuru, balonla bardak taşıma, çember taşıma, halat çekme, hulalop oyunu, sandalye kapmaca, çuval yarışı, tabu ve mantar toplama gibi çeşitli oyunlar oynayan öğrenciler, dinlenme zamanlarında siyer, Hadis-i Şerif, değerlerimiz ve adab-ı muaşeretle ilgili küçük yarışmalarla bilgilerini pekiştiriyor.

Diğer Haberler
1 Başkan Altay: İnsan Odaklı Çalışmalar Yapıyoruz
2 Nijerli Bakan’dan Büyükşehir’e Ziyaret
3 Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun
4 Büyükşehir’den Uluslararası Öğrencilere “Hoşgeldiniz” Programı
5 Büyükşehir Kar ve Buzlanmaya Karşı 24 Saat Görev Başında
6 Başkan Altay’a “Stratejik Vizyon Sahibi Siyasetçi” Ödülü
7 Başkan Altay’dan Vali Toprak’a Hayırlı Olsun Ziyareti
8 Başkan Altay Dünya Belediyeler Birliği Eş Başkanlığına Seçildi
9 Dinamik Kavşaklar Trafiği Rahatlattı, Yakıt Tasarrufu Sağladı
10 Büyükşehir’den Üretime ve İstihdama Örnek Proje
11Hemşehrilerimizle İç İçe Olmak Bize Güç Veriyor
12Büyükşehir’den Seydişehir’e 5 Yılda 153 Milyonluk Yatırım
13Başkan Altay Ahırlı ve Yalıhüyük’te Vatandaşlarla Buluştu
14Büyükşehir’e Uluslararası İdeal Kent Ödülü
15Vali Canbolat’tan Başkan Altay’a Veda Ziyareti
16Başkan Altay: Konyamızı Beraber Geleceğe Taşıyalım
1729 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun
18Bakan Murat Kurum: “Bakanlık Olarak Konya’ya 11,5 Milyarlık Yatırım Yaptık”
19Dijital Şehircilik Zirvesi’nde Konya Anlatıldı
20Benin Büyükelçisi Gomina Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.121 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 265.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır