engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Kulu Şehir Konağı Hizmete Açıldı  
            Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını tamamladığı Kulu Şehir Konağı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yeni Büyükşehir Yasasının en iyi uygulandığı ilin Konya olduğunu ve 4,5 yılda Büyükşehir Belediyesinin Konya’nın bütün ilçelerinde birçok önemli yatırımı hayata geçirdiğini ifade ederek, “İnşallah Kulumuzun ve Konya’mızın geleceği bugününden daha güzel olacak” diye konuştu.
11.06.2018 11:54 
        Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kulu Şehir Konağı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Şehir Konağı’nın açılış törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 4 buçuk yılda Büyükşehir Yasasının en iyi uygulandığı ilin Konya olduğunu ve bu süreçte Büyükşehir Belediyesi’nin bütün ilçelerde birçok önemli hizmeti hayata geçirdiğini dile getirdi. Yasayla birlikte özellikle altyapıyla ilgili hizmetler yapılırken bir taraftan da şehir konağı gibi binaların yapıldığını kaydeden Başkan Altay, bu hizmetlerin ortaya çıkmasında önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in çok büyük emeği olduğunu söyleyerek teşekkür etti.

Kendilerinin de Büyükşehir’in 4 buçuk yılda yaptığı hizmetlerin üzerine ilave olarak eksikleri tamamlayacaklarını vurgulayan Başkan Altay, “Çünkü belediyecilikte her zaman yeni yapacak işler var. Her zaman yeni istek ve talepler var. Çünkü insanlarımızın ihtiyacı değişiyor. Bizlerin de görevi bu istek ve talepleri değerlendirmek ve yerine getirmek. İnşallah Kulu'muzun ve Konya’mızın geleceği bugününden daha güzel olacak. Açılışını yapacağımız tesis de Konya’mızın tüm ilçelerinde hanım kardeşlerimize hizmet veren yüzme havuzlarıyla spor salonlarıyla çocuk kreşleriyle toplantı odalarıyla eğitim salonlarıyla ve mimarisiyle şehrimize değer katan eserler oluyor. Tesisimizin Kulu’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

24 HAZİRAN ÜLKEMİZİN BUGÜNE KADAR YAŞADIĞI EN ÖNEMLİ SEÇİMDİR

Konuşmasında 24 Haziran’da yapılacak seçimlerin önemine de değinen Başkan Altay, “Bayramdan sonra 24 Haziran akşamının ikinci bir bayram olması için hep birlikte gayret ediyoruz. Kulu’nun bize olan desteğinin artıracağından hiç şüphemiz yok. İnşallah 24 Haziran akşamı ikinci bir bayramı birlikte kutlarız” ifadelerini kullandı.

ŞEHİR KONAKLARI BİR KONYA MARKASI OLDU

Kulu Şehir Konağı’nın hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına başlayan önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, şehir konaklarının bir Konya markası olduğunun altını çizdi. Konya’nın bütün ilçelerinde bu modelde yüzme havuzuyla spor salonuyla kafeteryasıyla meslek edindirme kurs bölümleriyle ve geleneksel mimari tarzdaki yapısıyla şehir konaklarının bir Konya markası haline dönüştüğünü vurgulayan Akyürek, “Böyle değişik bir güzelliğe imza atmak nasip oldu. Özellikle Büyükşehir Yasasının uygulamasının bize fırsat vermesiyle birlikte Konya’da kervanımızın nal izinin bulunmadığı herhangi bir yerleşim yeri kalmasın diye yola çıktık. Hamdolsun bugün Konya’nın 779 yerleşim yerinde de Büyükşehir Belediyemizin AK Parti belediyeciliğinin yatırımları var” diye konuştu.

BİRLİKTEĞİMİZİ KORUDUĞUMUZ SÜRECE BÜYÜK HİZMETLER GETİRME GAYRETİ İÇİNDE OLACAĞIZ

AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, böyle güzel bir eseri Kulu’ya kazandıran Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek, “Kulu’dan ne zaman bir talep gittiyse Büyükşehir tereddütsüz bunu karşıladı. Kulu’nun eksiklerinin büyük bir kısmı giderildi. Tabi ihtiyaçlar bitmiyor. Ama inşallah bu birlikteliğimizi koruduğumuz sürece hepimiz hem ülkemize hem Kulumuza hem Konya’mıza daha büyük hizmetler getirme gayreti içerisinde olacağız” şeklinde konuştu.

50 YILDA ULAŞILMASI MÜMKÜN OLMAYAN HİZMETLER 4 YILDA TAMAMLANDI

Kulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldız, “Konya Büyükşehir Belediyesi bize o kadar çok hizmet getirdi ki tek tek saymakla bitmez. Tarımdan park bahçelere kadar Büyükşehir Belediyemiz ne istemişsek geri çevirmediler. Hakikaten 50 yılda ulaşılması mümkün olmayan hizmetler 4 yılda tamamlandı. Bu nedenle Büyükşehir Şehir Belediyemize ve çalışanlarına canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından 3.4 milyon liraya mal olan Kulu Şehir Konağı’nın kurdelesi kesilerek açılışı gerçekleştirildi.

Diğer Haberler
1 Başkan Altay: Yönetim Anlayışımızda Muhtarlarımızın Yeri Ayrı
2 Başkan Altay: Milletimizden Güç Alıyoruz
3 Sayıştay Başkanı Baş’tan Başkan Altay’a Ziyaret
4 İşyurtları Kurumu’nun Ürün ve El Sanatları Fuarı Konya’da Açıldı
5 Başkan Altay, Şehir İstişarelerinde AK Parti Kadın Kolları İle Buluştu
6 Başkan Altay Şehir İstişarelerinde Basın Mensuplarıyla Buluştu
7 Başkan Altay: Gençliği İmar Etmek Önceliğimiz Olmalı
8 Başkan Altay Karapınar ve Emirgazi Halkıyla Buluştu
9 Başkan Altay: İlçelerimizin Çehresini Değiştirecek Yatırımlar Yapıyoruz
10 Millet Bahçesi Çalışmalarında Yüzde 100 Geri Dönüşüm
11Büyükşehir’den Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Desteği
12TEKNOFEST’te Derece Alan Konya Teknik Üniversitesi Öğrencilerine Ödül
13Başkan Altay Cuma Buluşması Geleneğini Sürdürüyor
14Başkan Altay: Konya Ruhunda Değişim Olan ve Değiştiren Bir Şehir
15Başkan Altay Şehir İstişarelerinde Vatandaşlarla Buluştu
16Aziziye Caddesi’nde Kalite Yükseliyor
17Konya Büyükşehir’den Enflasyonla Topyekûn Mücadeleye İndirimli Destek
18Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Konya Etabı Tamamlandı
19Başkan Altay, Konyaspor-Beşiktaş Maçında Özel Eğitim Öğrencileriyle Buluştu
20Bilim Festivali 100 Binden Fazla Bilim Meraklısını Ağırladı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.121 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 265.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır