engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Kulu Şehir Konağı Hizmete Açıldı  
            Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını tamamladığı Kulu Şehir Konağı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yeni Büyükşehir Yasasının en iyi uygulandığı ilin Konya olduğunu ve 4,5 yılda Büyükşehir Belediyesinin Konya’nın bütün ilçelerinde birçok önemli yatırımı hayata geçirdiğini ifade ederek, “İnşallah Kulumuzun ve Konya’mızın geleceği bugününden daha güzel olacak” diye konuştu.
11.06.2018 11:54 
        Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kulu Şehir Konağı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Şehir Konağı’nın açılış törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 4 buçuk yılda Büyükşehir Yasasının en iyi uygulandığı ilin Konya olduğunu ve bu süreçte Büyükşehir Belediyesi’nin bütün ilçelerde birçok önemli hizmeti hayata geçirdiğini dile getirdi. Yasayla birlikte özellikle altyapıyla ilgili hizmetler yapılırken bir taraftan da şehir konağı gibi binaların yapıldığını kaydeden Başkan Altay, bu hizmetlerin ortaya çıkmasında önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in çok büyük emeği olduğunu söyleyerek teşekkür etti.

Kendilerinin de Büyükşehir’in 4 buçuk yılda yaptığı hizmetlerin üzerine ilave olarak eksikleri tamamlayacaklarını vurgulayan Başkan Altay, “Çünkü belediyecilikte her zaman yeni yapacak işler var. Her zaman yeni istek ve talepler var. Çünkü insanlarımızın ihtiyacı değişiyor. Bizlerin de görevi bu istek ve talepleri değerlendirmek ve yerine getirmek. İnşallah Kulu'muzun ve Konya’mızın geleceği bugününden daha güzel olacak. Açılışını yapacağımız tesis de Konya’mızın tüm ilçelerinde hanım kardeşlerimize hizmet veren yüzme havuzlarıyla spor salonlarıyla çocuk kreşleriyle toplantı odalarıyla eğitim salonlarıyla ve mimarisiyle şehrimize değer katan eserler oluyor. Tesisimizin Kulu’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

24 HAZİRAN ÜLKEMİZİN BUGÜNE KADAR YAŞADIĞI EN ÖNEMLİ SEÇİMDİR

Konuşmasında 24 Haziran’da yapılacak seçimlerin önemine de değinen Başkan Altay, “Bayramdan sonra 24 Haziran akşamının ikinci bir bayram olması için hep birlikte gayret ediyoruz. Kulu’nun bize olan desteğinin artıracağından hiç şüphemiz yok. İnşallah 24 Haziran akşamı ikinci bir bayramı birlikte kutlarız” ifadelerini kullandı.

ŞEHİR KONAKLARI BİR KONYA MARKASI OLDU

Kulu Şehir Konağı’nın hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına başlayan önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, şehir konaklarının bir Konya markası olduğunun altını çizdi. Konya’nın bütün ilçelerinde bu modelde yüzme havuzuyla spor salonuyla kafeteryasıyla meslek edindirme kurs bölümleriyle ve geleneksel mimari tarzdaki yapısıyla şehir konaklarının bir Konya markası haline dönüştüğünü vurgulayan Akyürek, “Böyle değişik bir güzelliğe imza atmak nasip oldu. Özellikle Büyükşehir Yasasının uygulamasının bize fırsat vermesiyle birlikte Konya’da kervanımızın nal izinin bulunmadığı herhangi bir yerleşim yeri kalmasın diye yola çıktık. Hamdolsun bugün Konya’nın 779 yerleşim yerinde de Büyükşehir Belediyemizin AK Parti belediyeciliğinin yatırımları var” diye konuştu.

BİRLİKTEĞİMİZİ KORUDUĞUMUZ SÜRECE BÜYÜK HİZMETLER GETİRME GAYRETİ İÇİNDE OLACAĞIZ

AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, böyle güzel bir eseri Kulu’ya kazandıran Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek, “Kulu’dan ne zaman bir talep gittiyse Büyükşehir tereddütsüz bunu karşıladı. Kulu’nun eksiklerinin büyük bir kısmı giderildi. Tabi ihtiyaçlar bitmiyor. Ama inşallah bu birlikteliğimizi koruduğumuz sürece hepimiz hem ülkemize hem Kulumuza hem Konya’mıza daha büyük hizmetler getirme gayreti içerisinde olacağız” şeklinde konuştu.

50 YILDA ULAŞILMASI MÜMKÜN OLMAYAN HİZMETLER 4 YILDA TAMAMLANDI

Kulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldız, “Konya Büyükşehir Belediyesi bize o kadar çok hizmet getirdi ki tek tek saymakla bitmez. Tarımdan park bahçelere kadar Büyükşehir Belediyemiz ne istemişsek geri çevirmediler. Hakikaten 50 yılda ulaşılması mümkün olmayan hizmetler 4 yılda tamamlandı. Bu nedenle Büyükşehir Şehir Belediyemize ve çalışanlarına canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından 3.4 milyon liraya mal olan Kulu Şehir Konağı’nın kurdelesi kesilerek açılışı gerçekleştirildi.

Diğer Haberler
1 Yeni Türkiye’nin Başlangıcını Hep Birlikte Gerçekleştirdik
2 Başkan Altay Oyunu 2340 Nolu Sandıkta Kullandı
3 Başkan Altay BÜSAN Sanayi Camii’nde Esnafla Buluştu
4 Büyükşehir Muhtarları Buluşturdu
5 Tüm Türkiye’yi Yerköprü Şelalesi’ne Bekliyoruz
6 Başkan Altay Bilgehanede Yaz Okulunun İlk Dersine Katıldı
7 Genç Komek Yaz Okulu Kayıtları Devam Ediyor
8 Başkan Altay Bedesten Esnafı ile Buluştu
9 40 Gün Sabah Namazına Gelen Çocuklara Bisiklet
10 Büyükşehir, Selçuklu, Karatay ve Meram Belediyeleri Bayramlaştı
11Torosların Memba Suyu Çeşmelerden Akmaya Başladı
12Başkan Altay Uluslararası Öğrencilerle Bayramlaştı
13Konya Bayramlaştı
14Her Zaman Vatandaşımızın Yanındayız
15Başkan Altay Belediye Bahçesinde Gençlerle Buluştu
164 Yeni Köprülü Kavşaktan da Alttan Geçiş Verildi
17Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun
18450 Bin Hemşehrimizle İftarlarda Buluştuk
19Seydişehir KOMEK Binasının Temeli Atıldı
20Yalıhüyük Şehir Konağı’nın Temeli Atıldı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır