engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Büyükşehir’den Hüyük’e Kapalı Pazar Yeri  
            Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Hüyük’e kazandırılacak kapalı Pazar yerinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Büyükşehir olarak Hüyük’e 53 milyon liralık yatırım yapıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Sami Şahin, bu yatırımların devamının ileride güçlü bir hükümet ve güçlü bir başkanlık sistemiyle devam edeceğini söyledi. Önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, belediyecilik ve yatırımın AK Parti kadrolarının işi olduğunu kaydetti. AK Parti Milletvekili Adayı Gülay Samancı, “Belediyecilik anlamında Türkiye’de paradigma değişimi yaşatan AK Parti olmuştur” dedi.
01.06.2018 11:31 
        Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım programında yer alan Hüyük Kapalı Pazar Yerinin temeli milletvekilleri, milletvekili adayları ve Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin katıldığı törenle atıldı.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Sami Şahin, projenin 1 milyon lira değerinde olduğunu ifade ederek, Konya Büyükşehir Belediyesinin Büyükşehir Yasasıyla birlikte ilçelere kazandırdığı yatırımlardan bir tanesine daha tanıklık ettiklerini aktardı. Şahin, “Önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek zamanında başlayan yatırımlar dört yıl boyunca Türkiye’deki en güzel örnekleri teşkil etti. Büyükşehir olarak Hüyük’e 53 milyon liralık bir yatırım gerçekleştirildi. İnşallah bu yatırımların da devamı ilerde artarak güçlü bir hükümetle güçlü bir başkanlık sistemiyle devam edecek. Temelini atacağımız Pazar yerinin Hüyük halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

BELEDİYECİLİK VE YATIRIM BİZİM KADROLARIMIZIN İŞİ

Önceki dönem Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, 2014’te başlayan süreçte prestij caddelerden mahalle yollarına, parke taşı desteğinden şehir konaklarına, rüzgar enerji santralinden restorasyon çalışmalarına, kapalı pazar yerinden su ve kanalizasyon hizmetlerine kadar önemli birçok hizmete imza attıklarını söyleyerek, “Bunlar saymakla bitmez. Belediyecilik ve yatırım bizim kadrolarımızın işi. Başkaları yaptırmama ve yıkma üzerine söylem geliştirir, bizim kadrolarımız daha çoğunu yapma, daha büyüğünü yapma, büyük Türkiye hedefine topyekün ulaşma çabasını gösterir. 24 Haziran’da buna göre karar verelim” diye konuştu.

AK PARTİ’NİN İKTİDAR OLMASIYLA MÜTHİŞ BİR ANLAYIŞ DEĞİŞİMİ OLDU

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Gülay Samancı da “Belediyecilik anlamında Türkiye’de paradigma değişimi yaşatan AK Parti olmuştur. AK Parti’nin iktidar olması ve yerel yönetimlerde görev alması müthiş bir anlayış değişimini beraberinde getirmiştir. İnşallah sizlerin de destekleriyle bu anlayış değişimine, bu hizmet silsilesine birlikte devam etmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir’in de katılımıyla 1 milyon liraya mal olacak Hüyük Kapalı Pazar Alanının temeli atıldı.

DERBENT, HÜYÜK VE DEREBUCAK BULUŞMALARI YAPILDI

AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, Önceki dönem Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, AK Parti Konya Milletvekili Adayı Gülay Samancı ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Sami Şahin, Hüyük’ün yanı sıra Derbent ve Derebucak ilçelerinde vatandaşlarla buluşarak hem 2 Haziran’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la buluşmaya davet ettiler, hem de 24 Haziran seçimlerinde destek istediler.

Diğer Haberler
1 Başkan Altay: Gençliği İmar Etmek Önceliğimiz Olmalı
2 Başkan Altay Karapınar ve Emirgazi Halkıyla Buluştu
3 Başkan Altay: İlçelerimizin Çehresini Değiştirecek Yatırımlar Yapıyoruz
4 Millet Bahçesi Çalışmalarında Yüzde 100 Geri Dönüşüm
5 Büyükşehir’den Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Desteği
6 TEKNOFEST’te Derece Alan Konya Teknik Üniversitesi Öğrencilerine Ödül
7 Başkan Altay Cuma Buluşması Geleneğini Sürdürüyor
8 Başkan Altay: Konya Ruhunda Değişim Olan ve Değiştiren Bir Şehir
9 Başkan Altay Şehir İstişarelerinde Vatandaşlarla Buluştu
10 Aziziye Caddesi’nde Kalite Yükseliyor
11Konya Büyükşehir’den Enflasyonla Topyekûn Mücadeleye İndirimli Destek
12Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Konya Etabı Tamamlandı
13Başkan Altay, Konyaspor-Beşiktaş Maçında Özel Eğitim Öğrencileriyle Buluştu
14Bilim Festivali 100 Binden Fazla Bilim Meraklısını Ağırladı
15Başkan Altay; Hizmet Etmek Yeni Hedefler Koymaktan Geçiyor
16Bizim Tek Derdimiz Var; O da Hizmet Etmek
17Büyükşehir’den Doğanhisar’a 26 Milyon Liralık Tarımsal Destek
18Başkan Altay Akşehir’de Yatırımları İnceledi, Vatandaşla Buluştu
19Şehir İstişarelerinde Esnaf ve Vatandaşın İstediği Oldu
20Konya Bilim Festivali Bilim Meraklılarına Kapılarını Açtı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.121 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 265.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır