engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Karapınar Şehir Konağı Hizmete Açıldı  
            Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Karapınar Şehir Konağı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, belediyecilikte asıl olanın işi ileriye götürmek olduğunu belirterek, tüm şehre hizmet etmek için hep birlikte gayret edeceklerini söyledi. Altay, Karapınarlıları 2 Haziran’daki Konya mitinginde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşmaya davet etti. AK Parti Konya Milletvekilleri ve milletvekili adayları da 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Karapınarlılardan destek istediler.
30.05.2018 12:40 
        Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Karapınar Şehir Konağı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

HEP BİRLİKTE ŞEHRİMİZE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, törende yaptığı konuşmada bugüne kadar Karapınar’a 60 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirterek, “Belediyecilik, hep ileriye götürmek ve hep daha iyi şeyler yapmaktır. Bizler de Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bu başarısını daha ileriye taşımak için Selçuklu’da edindiğimiz tecrübeyi Konya Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal yapısı ve gençliğin enerjisini birleştirerek tüm şehrimize hizmet etmek için hep birlikte gayret edeceğiz” dedi.

24 HAZİRAN YENİ TÜRKİYE’NİN KAPISINI AÇACAK

Ülke olarak çok önemli bir seçimin arefesinde olduklarını, bugüne kadar olduğu gibi 24 Haziran’da da Karapınar’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’ye en yüksek oyu vereceğine inandığını kaydeden Başkan Altay, “Sayın Cumhurbaşkanımız Konya’ya özel ilgisi olan, Konya’yı seven, hepimizin ve ümmetimizin lideri. Bizler de 2 Haziran’da mitingle Konya’dan onu coşku ile 24 Haziran seçimlerine doğru mutlu bir şekilde yolcu edeceğiz. Konya her zaman gereğini yapmıştır. Çünkü Konya olarak biz, AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanımıza destek vererek Filistin’deki, Myanmar’daki, Sudan ve Suriye’deki kardeşlerimize destek vermiş oluyoruz. 24 Haziran’da da Karapınar ve Konya olarak Cumhurbaşkanımıza en yüksek desteği vereceğiz. Bunun için de gece gündüz demeden çalışıyoruz. İnanıyoruz ki 24 Haziran, Yeni Türkiye’nin kapısını açacaktır” diye konuştu.

LİDER ÜLKE TÜRKİYE HEDEFLERİNE ULAŞACAĞIZ

Önceki dönem Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, bugüne kadar birçok önemli yatırım ve hizmete imza attıklarını belirterek, “Belediye başkanlarımızın desteği, çalışma arkadaşlarımızın gayreti, muhtarlarımızın işbirliği ve parti teşkilatlarımızın güç vermesiyle şu anda Türkiye’de Yeni Büyükşehir Yasası uygulamasının en başarılı şekilde uygulandığı şehir Konya oldu. Cumhurbaşkanımızın yanında bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dimdik durursak emin olun 2023 hedeflerine de, 2053 hedeflerine de 2071 hedeflerine ve Lider Ülke Türkiye hedeflerine de ulaşacağız. Bütün kardeşlerimizin desteğini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

BİZİ DOLARLA SARSMAYA ÇALIŞIYORLAR AMA BAŞARAMAYACAKLAR

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez de birilerinin Türkiye’yi dolar üzerinden vurmaya çalıştığını dile getirerek, “Bugün dolarla, dövizle uğraşıyorlar ve ekonomiyi sarsmaya çalışıyorlar. Ama başaramayacaklar. Çünkü yine milletimiz buna karşı dik duruyor ve hainlere fırsat vermeyecek. Hep beraber birlik içinde Cumhurbaşkanımızın arkasında durarak 24 Haziran’da büyük bir çoğunluk ve oranla hem Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz hem de parlamentoyu büyük bir oranla seçmiş olacağız. AK Parti’ye olan teveccüh artarak devam ediyor. Çünkü 16 yılda Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde ülkemiz baştanbaşa ihya oldu. AK Parti’nin davası millet davasıdır. AK Parti’nin davası bu ülkeyi dünya ile rekabet edecek lider ülke konumuna getirme davasıdır” dedi.

İLÇEMİZ ÇOK BÜYÜK HİZMETLER ALDI

Törende son olarak söz alan Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ise Yeni Büyükşehir Yasası ile birlikte Büyükşehir Belediyesi ile birlikte önemli hizmetlere imza attıklarını dile getirerek, önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Karapınar Şehir Konağı, dualarla hizmete açıldı ve protokol şehir konağını inceledi.

Diğer Haberler
1 Nijerli Bakan’dan Büyükşehir’e Ziyaret
2 Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun
3 Büyükşehir’den Uluslararası Öğrencilere “Hoşgeldiniz” Programı
4 Büyükşehir Kar ve Buzlanmaya Karşı 24 Saat Görev Başında
5 Başkan Altay’a “Stratejik Vizyon Sahibi Siyasetçi” Ödülü
6 Başkan Altay’dan Vali Toprak’a Hayırlı Olsun Ziyareti
7 Başkan Altay Dünya Belediyeler Birliği Eş Başkanlığına Seçildi
8 Dinamik Kavşaklar Trafiği Rahatlattı, Yakıt Tasarrufu Sağladı
9 Büyükşehir’den Üretime ve İstihdama Örnek Proje
10 Hemşehrilerimizle İç İçe Olmak Bize Güç Veriyor
11Büyükşehir’den Seydişehir’e 5 Yılda 153 Milyonluk Yatırım
12Başkan Altay Ahırlı ve Yalıhüyük’te Vatandaşlarla Buluştu
13Büyükşehir’e Uluslararası İdeal Kent Ödülü
14Vali Canbolat’tan Başkan Altay’a Veda Ziyareti
15Başkan Altay: Konyamızı Beraber Geleceğe Taşıyalım
1629 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun
17Bakan Murat Kurum: “Bakanlık Olarak Konya’ya 11,5 Milyarlık Yatırım Yaptık”
18Dijital Şehircilik Zirvesi’nde Konya Anlatıldı
19Benin Büyükelçisi Gomina Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
20Şair Veysel Öksüz Vefatının 25. Yılında Anıldı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.121 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 265.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır