engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Hayat Boyu Öğrenme Çalıştayı Yapıldı  
            Konya Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 3. Hayat Boyu Öğrenme Çalıştayı “Dijital Dünya ve İstihdam” başlığı ile gerçekleştirildi. Çalıştayda Meslek Edindirme Kurslarında yetişkin eğitiminin istihdama katkısı, dijital dünya ve yetişkin eğitimi, kurumlar arası işbirliğinin önemi, yetişkin eğitiminde farkındalık faaliyetleri gibi konular ele alındı.
25.04.2018 16:56 
        Konya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Hayat Boyu Öğrenme Çalıştaylarının üçüncüsünü “Dijital Dünya ve İstihdam” başlığı ile gerçekleştirdi.

FAALİYETLERİMİZ HEM BİZİ HEM DE MUHATTAPLARIMIZI EĞİTİP GELİŞTİREN BEREKETLİ BİR İŞ

Çalıştayda konuşan Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, çok yoğun bir aktivitesi olan birimlerle bir arada olduklarını dile getirerek, “İlmi, irfani, ahlaki ve geleneksel veya çağdaş mesleklerin sevdasını gönlünde taşıyan bireyler topluluğu olarak bir aradayız. Hem dünyada hem de ahirete faydası olan işlerle meşgulüz ve Cenab-ı Hakk, mutlaka bunun karşılığını verecektir. Yaptığımız eğitim faaliyetleri, hem kendimizi hem de muataplarımızı eğiten, değiştiren, dönüştüren ve geliştiren bereketli bir iştir. Nihayetinde nesilden nesile de miras bırakılan ve amel defterlerimizi açık tutan önemli, bereketli bir çalışmadır” diye konuştu.

İYİLİĞİ EMREDİP KÖTÜLÜKTEN KAÇAN TOPLUMA HİZMET ETME GÖREVİNİ ÜSTLENDİK

Konya Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Köseoğlu, KOMEK’in şehrin eğitim, sosyal ve istihdam hayatına önemli katkılar sağladığını dile getirdi. Köseoğlu, şunları kaydetti: “Biz yetişkinleri eğitirken aynı zamanda kendimizi de bir eğitime tabi tutmuş oluyoruz. Şehirlerin huzurlu ve erdemli olabilmesi bu eğitimler vesilesiyle mümkün olur. İyiliği emredip kötülükten kaçan bir topluma hizmet etme görevi, halk eğitim müdürleri olarak, KOMEK yöneticileri olarak bir lütf-i ihsan olarak görülüyor. Önemli olan bunun altını doldurabilmek. Biz de hem mesleki eğitimle kariyerimizi doldurabileceğimiz hem de uhreviyata dair güzellikleri yakalayabileceğimiz bir atmosferle görevlendirildik. Hep birlikte hayırlı ve güzel işlere imza atıyoruz.”

Programda İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına konuşan Beyşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Siper, kaynaşma ve dayanışmanın pekişmesinin yanı sıra yeni şeylerin öğrenilmesi anlamında bu tür çalıştayları önemsediğini dile getirerek, “Zor günler geçiriyoruz. Ekonomik, siyasi, askeri ve daha birçok alanda tabiri caizse 7 düvel bir olmuş bize yükleniyor. Ama şükürler olsun ki kaleler sağlam, birlik ve beraberlik duygusu çok iyi” dedi.

Çalıştayda Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Şahin’in Yetişkin Eğitimi başlığı ile katılımcılara yaptığı sunum büyük ilgi gördü.

Konya’nın bütün ilçelerinin Halk Eğitim Müdürleri, Konya Büyükşehir Belediyesi KOMEK - ASEM - Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürleri ile onlara bağlı yöneticilerin katıldığı çalıştayda, Meslek Edindirme Kurslarında Yetişkin Eğitiminin İstihdama Katkısı, Dijital Dünya ve Yetişkin Eğitimi konuları ile birlikte; kurumlar arası işbirliğinin önemi, yetişkin eğitiminde farkındalık faaliyetleri gibi konular ele alındı.

Çalıştayın sonuç bildirgesinde KOMEK ve ASEM eğiticilerinin her şeyin dijital ortama taşındığı çağımızda bunları kullanması, bireylerin dijital dili öğrenme konusundaki ihtiyaçların karşılanması; kursiyerlerin teknoloji okuryazarlığı eğitimleri yaygınlaştırılarak bilgi ve teknoloji konusunda da geliştirilmesi, teknolojik materyal, derslikler ve yöntem geliştirme konuları ile istihdamın geliştirilmesi konuları öne çıktı.

Diğer Haberler
1 Nijerli Bakan’dan Büyükşehir’e Ziyaret
2 Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun
3 Büyükşehir’den Uluslararası Öğrencilere “Hoşgeldiniz” Programı
4 Büyükşehir Kar ve Buzlanmaya Karşı 24 Saat Görev Başında
5 Başkan Altay’a “Stratejik Vizyon Sahibi Siyasetçi” Ödülü
6 Başkan Altay’dan Vali Toprak’a Hayırlı Olsun Ziyareti
7 Başkan Altay Dünya Belediyeler Birliği Eş Başkanlığına Seçildi
8 Dinamik Kavşaklar Trafiği Rahatlattı, Yakıt Tasarrufu Sağladı
9 Büyükşehir’den Üretime ve İstihdama Örnek Proje
10 Hemşehrilerimizle İç İçe Olmak Bize Güç Veriyor
11Büyükşehir’den Seydişehir’e 5 Yılda 153 Milyonluk Yatırım
12Başkan Altay Ahırlı ve Yalıhüyük’te Vatandaşlarla Buluştu
13Büyükşehir’e Uluslararası İdeal Kent Ödülü
14Vali Canbolat’tan Başkan Altay’a Veda Ziyareti
15Başkan Altay: Konyamızı Beraber Geleceğe Taşıyalım
1629 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun
17Bakan Murat Kurum: “Bakanlık Olarak Konya’ya 11,5 Milyarlık Yatırım Yaptık”
18Dijital Şehircilik Zirvesi’nde Konya Anlatıldı
19Benin Büyükelçisi Gomina Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
20Şair Veysel Öksüz Vefatının 25. Yılında Anıldı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.121 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 265.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır