engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Başkan Akyürek: Belediye Çalışanları Açısından Yeni Bir Dönem Başladı  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkan Tahir Akyürek, “Kurum Kültürü, Aidiyet Duygusu, Kurumsal Temsiliyet” başlıklı eğitim seminerinde belediye çalışanlarıyla bir araya geldi. 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Taşeron sisteminin artık bittiğini belirterek, yeni sistemin tüm çalışanlara ve iş dünyasına hayırlı olmasını dileyen Başkan Akyürek, hükümetin iş güvenliği, ücret politikası ve sosyal haklar açısından sorunlu bir yapıyı sona erdirdiğini, yasayla birlikte yeni bir dönemin başladığını vurguladı.
09.04.2018 14:15 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkan Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitim seminerleri kapsamında Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’na bağlı KOMEK yöneticileri ve çalışanlarıyla bir araya geldi.

Seminerde konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile taşeron sisteminin artık bittiğini belirterek, yeni sistemin tüm mesai arkadaşlarına ve iş dünyasına hayırlı olmasını diledi. Hükümetin gerek iş güvenliği, gerek ücret politikası, gerekse de sosyal haklar açısından sorunlu bir yapıyı sona erdirdiğine vurgu yapan Başkan Akyürek, yasayla birlikte yeni bir dönemin başladığını dile getirdi.

Bütün çalışanların artık belediyenin bir taşeron işçisi değil, asli elemanı konumuna geldiğine dikkat çeken Başkan Akyürek, “Bu yeni yapıyla birlikte iş güvencesi daha güçlü bir şekilde sağlanmış oldu. Yine toplu sözleşme gibi haklar süreç içinde edinilmiş olacak. İzin, sağlık, tazminat gibi sosyal haklar konusunda tartışmalar ortadan kalkmış olacak. Devlete ve millete ayrı bir güven gelmiş olacak. Konya’da bu noktada çok önemli şehirlerden birisi. Biz de KOSKİ ile birlikte şu anda yeni statüyle çalışmaya başlayan arkadaşlarımızın sayısı tam 6 bin 955” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE HİZMETİ BİR VAKIF HİZMETİDİR

Belediye çalışmasının sadece maişet temini çalışmasından ibaret olmadığını, aynı zamanda bir halk hizmeti, bir vakıf hizmeti olduğunu belirten Başkan Akyürek, belediye çalışanlarının belediyede hizmet verirken aynı zamanda hayırlı bir faaliyete de katkı yaptığını ifade etti.

BÜTÜN YERLEŞİM YERLERİNDE KURUMSAL YAPININ İZLERİNİ GÖRÜYORUZ

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı bünyesinde mevcut yasadan yararlanan KOMEK ve ASEM çalışanlarına hitap eden Başkan Akyürek, Meslek Edindirme Kurslarının kuruluşundan bugüne Konya’da çok büyük bir boşluğu doldurduğunu, 2004 yılında yapılandırılan kursuların son dönemde çok daha büyük ve güçlü bir yapıya kavuştuğunu belirtti. “Bugün Konya’nın bütün ilçelerde, bütün yerleşim yerlerinde bu kurumsal yapının izini görüyoruz” diyen Başkan Akyürek, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “KOMEK toplumumuzun büyük bir kesimini kucaklamış bir kurumsal yapıya kavuştu. Sertifika alan ve kurslardan istifade eden 600 bine yaklaşan bir kayıt sayısına ulaştık. Nüfusa kıyasla Türkiye’deki en yaygın halk eğitim çalışması. Beşikten mezara kadar ilim öğrenme düsturuyla hareket eden bu sürekli eğitim faaliyeti Konya’da gerçekleşiyor. Bizim mesleki eğitim faaliyetimiz nüfusa oranla Türkiye’de birinci sırada geliyor. Bu da hakikaten şehrimizin karakterini, kalitesini, seviyesini yansıtan bir gösterge. KOMEK’lerimiz ve ASEM’lerimiz sadece bir mesleki formasyon kazandırmıyor. Aynı zamanda bir sosyalleşmenin, bir sevgi, saygı, dostluk ortamının oluşmasına, komşuluk ilişkilerinin güçlenmesine, insanlarımız arasındaki tanışıklığın, dayanışmanın kuvvetlenmesine, böylece toplumun da huzuruna vesile oluyor. Yine bu faaliyetlerimiz aile içi sorunların çözümünde, huzur ikliminin oluşmasında da bir rol üstlenmiş oluyor.”

KOMEK BÜYÜK BİR AİLE

“Kurum Kültürü, Aidiyet Duygusu, Kurumsal Temsiliyet” başlıklı hizmet içi eğitim seminerinde konuşan Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Köseoğlu da, KOMEK ve ASEM’lerin il merkezi ile ilçelerdeki yöneticilerinin ve hocalarının tamamının büyük bir aileyi oluşturduklarını, elde edilen başarının bu büyük ailenin çabasıyla ortaya çıktığını söyledi. Köseoğlu, konuşmasında “Kurumsal aidiyet size kuruma karşı bir bağlılık oluştursun, fakat bağımlılık oluşturmasın” dedi.

Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitim seminerleri belediye bünyesinde bulunan diğer birimlere yönelik devam edecek.

Diğer Haberler
1 Başkan Altay: İnsan Odaklı Çalışmalar Yapıyoruz
2 Nijerli Bakan’dan Büyükşehir’e Ziyaret
3 Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun
4 Büyükşehir’den Uluslararası Öğrencilere “Hoşgeldiniz” Programı
5 Büyükşehir Kar ve Buzlanmaya Karşı 24 Saat Görev Başında
6 Başkan Altay’a “Stratejik Vizyon Sahibi Siyasetçi” Ödülü
7 Başkan Altay’dan Vali Toprak’a Hayırlı Olsun Ziyareti
8 Başkan Altay Dünya Belediyeler Birliği Eş Başkanlığına Seçildi
9 Dinamik Kavşaklar Trafiği Rahatlattı, Yakıt Tasarrufu Sağladı
10 Büyükşehir’den Üretime ve İstihdama Örnek Proje
11Hemşehrilerimizle İç İçe Olmak Bize Güç Veriyor
12Büyükşehir’den Seydişehir’e 5 Yılda 153 Milyonluk Yatırım
13Başkan Altay Ahırlı ve Yalıhüyük’te Vatandaşlarla Buluştu
14Büyükşehir’e Uluslararası İdeal Kent Ödülü
15Vali Canbolat’tan Başkan Altay’a Veda Ziyareti
16Başkan Altay: Konyamızı Beraber Geleceğe Taşıyalım
1729 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun
18Bakan Murat Kurum: “Bakanlık Olarak Konya’ya 11,5 Milyarlık Yatırım Yaptık”
19Dijital Şehircilik Zirvesi’nde Konya Anlatıldı
20Benin Büyükelçisi Gomina Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.121 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 265.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır