engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

14 Yılda Çok Güzel Bir Konya Öyküsü Yazdık  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Doğanhisar’da yatırımları inceleyerek, Yerel Buluşmalar programında ilçe halkı ile buluştu. Bugüne kadar önemli çalışmalara imza attıklarını dile getirerek, “Gelecek dönem daha güçlü bir Konya ortaya çıkacak. AK Parti belediyeciliği döneminde, 14 yılda hakikaten hep birlikte çok güzel bir Konya öyküsü yazdık” dedi.
27.03.2018 14:45 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Yerel Buluşmalar, yatırım incelemeleri ve çeşitli programlar için Doğanhisar ilçesini ziyaret etti.

Başkan Akyürek’in Doğanhisar’daki ilk programı teşkilat mensupları, muhtarlar, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ve ilçe sakinlerinin katıldığı Yerel Buluşmalar oldu.

COĞRAFYAMIZ TOPYEKÜN AYAĞA KALKMIŞ DURUMDA

Doğanhisar Kültür Merkezi’ndeki programda konuşan Başkan Akyürek, bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle andıklarını dile getirerek Türkiye’nin kendi ürettiği silahlarıyla operasyon yapmasının önemine vurgu yaptı. Akyürek, “Kendi atak helikopterimizle operasyon yapıyoruz. Kendi toplarımızla kaç kilometre öteden operasyonlara katılıyoruz. Güdümlü füzeler, silahlar. Eğer Amerika’nın silahları ile biz yine devam etseydik şu anda ne Afrin, ne El Bab ne Cerablus ne de herhangi bir harekâta asla kalkışamazdık. Düşmanlarımız şu anda bir çaresizlik içinde. Türkiye artık kendi gücünü göstermeye başladı. Bu aynı zamanda coğrafyamızda barışı, birlik ve bütünlüğü sağlayacak. Coğrafyamız topyekün ayağa kalkma sürecine girmiş durumda” diye konuştu.

BUGÜNE KADAR DOĞANHİSAR’A 51 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTIK

Göreve geldikleri günden bu yana ilçeye kazandırdıkları yatırım ve devam eden projeler hakkında da bilgi veren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Sulama projelerine KOP desteğiyle şu ana kadar 19 milyon lira harcadık. Devam eden projelerin maliyeti de 1.2 milyon lira. ihalesi yapılan İlyaslar Damla Sulama Projesi de sözleşme aşamasında. Onun maliyeti de 1.7 milyon lira. Şu ana kadar Doğanhisar ilçemize Büyükşehir’den 51 milyon liralık yatırım yapmışız. Hayırlı mübarek olsun” diye konuştu.

GELECEK DÖNEM DAHA GÜÇLÜ BİR KONYA ORTAYA ÇIKACAK

Başkan Tahir Akyürek, üst üste 5 seçim ve 15 Temmuz gibi önemli bir süreci yaşamalarına rağmen önemli çalışmalara imza attıklarını kaydederek, “Gelecek dönem daha güçlü bir Konya ortaya çıkacak. AK Parti belediyeciliği döneminde bu 14 yılda hakikaten çok güzel bir Konya öyküsü yazdık hep birlikte. Ama artık 2019 ile birlikte yeni bir atılım dönemi başlaması gerekiyor. Şehrimiz ciddi bir mesafe aldı, bir sonraki aşamaya geçecek bir altyapı oluştu. Sadece altyapıya bu 14 senede 1 milyar lira para harcadık. Gelecek dönem bu para harcanmayacak ve başka yerlere aktarılmış olacak. Konya’da gelecek dönemde kanalizasyonu olmayan köy de kalmayacak. Böylece Türkiye’nin 19’da biri olan Konyamız müthiş bir şehir kalkınma başarısını merkezde olduğu gibi topyekün bütün yerleşim alanlarında göstermiş olacak” diye konuştu.

YAPILAN YATIRIMLAR KALKINMANIN GÖSTERGESİDİR

Doğanhisar Belediye Başkanı Abdullah Koç, Doğanhisar’a yaptıkları yatırım ve desteklerinden dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür etti.

AK Parti Konya İl Başkanvekili Hasan Çiftçi, “Her köye kanalizasyon yapma aşamasına gelmişiz. Bunun yanında yollarımız, kaliteli içme sularımız, şehir konaklarımız var. Bunların hepsi kalkınmanın ve şehirleşmenin bir göstergesidir” dedi.

Programın sonunda AK Parti Doğanhisar İlçe Başkanı Ali Öztoklu, Başkan Tahir Akyürek’e günün anısına hediye takdim etti.

PRESTİJ CADDE İNCELENDİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Doğanhisar programı kapsamında ilçeye kazandırılan prestij cadde yatırımını da yerinde inceledi. 5 milyon 750 bin liraya mal olan caddenin ilçeye hayırlı olmasını dileyen Başkan Akyürek, ilçe belediyesine tahsis edilen otobüsün de teslimini gerçekleştirdi.

BAŞKAN AKYÜREK DOĞANHİSAR KOMEK’İ ZİYARET ETTİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Doğanhisar ilçe programında ayrıca KOMEK Doğanhisar Kurs Merkezi’ni (KOMEK) de ziyaret ederek burada eğitim gören kursiyerler ile bir süre sohbet etti.

Diğer Haberler
1 Nijerli Bakan’dan Büyükşehir’e Ziyaret
2 Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun
3 Büyükşehir’den Uluslararası Öğrencilere “Hoşgeldiniz” Programı
4 Büyükşehir Kar ve Buzlanmaya Karşı 24 Saat Görev Başında
5 Başkan Altay’a “Stratejik Vizyon Sahibi Siyasetçi” Ödülü
6 Başkan Altay’dan Vali Toprak’a Hayırlı Olsun Ziyareti
7 Başkan Altay Dünya Belediyeler Birliği Eş Başkanlığına Seçildi
8 Dinamik Kavşaklar Trafiği Rahatlattı, Yakıt Tasarrufu Sağladı
9 Büyükşehir’den Üretime ve İstihdama Örnek Proje
10 Hemşehrilerimizle İç İçe Olmak Bize Güç Veriyor
11Büyükşehir’den Seydişehir’e 5 Yılda 153 Milyonluk Yatırım
12Başkan Altay Ahırlı ve Yalıhüyük’te Vatandaşlarla Buluştu
13Büyükşehir’e Uluslararası İdeal Kent Ödülü
14Vali Canbolat’tan Başkan Altay’a Veda Ziyareti
15Başkan Altay: Konyamızı Beraber Geleceğe Taşıyalım
1629 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun
17Bakan Murat Kurum: “Bakanlık Olarak Konya’ya 11,5 Milyarlık Yatırım Yaptık”
18Dijital Şehircilik Zirvesi’nde Konya Anlatıldı
19Benin Büyükelçisi Gomina Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
20Şair Veysel Öksüz Vefatının 25. Yılında Anıldı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.121 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 265.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır