KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

KOMEK ve ASEM’den “Engelsiz Yürekler” Etkinliği

21.03.2018 09:52
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezi öğretmenleri ve kursiyerleri, 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’nde, down sendromlu öğrencilere yönelik “Engelsiz Yürekler” etkinliği düzenledi. Programda down sendromlu öğrenciler ebru sanatıyla tanıştı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezi (ASEM) , “Engelsiz Yürekler” ismiyle anlamlı bir program düzenledi.

21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla Konya Büyükşehir Belediyesi Alavardı ASEM, Meram ASEM ve Harmancık KOMEK öğretmenleri ve kursiyerleri, rehabilitasyon merkezi öğrencilerine yönelik düzenledikleri programda engelsiz yüreklerle birlikte ebru yaptılar.

Öğrencilerin ailelerinin de katıldığı etkinlikte öğrenciler hem eğlendiler, hem de ebru sanatıyla tanışmanın mutluluğunu yaşadılar. Öğrencilerin yaptığı özel ebrular, etkinliğin sonunda açılan sergide görücüye çıktı.

Özel öğrencilerle güzel bir gün geçiren KOMEK ve ASEM kursiyerleri öğrencilere hediyeler vererek mutluluklarına ortak oldu.