KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Osman Nuri Topbaş Konyalı Gençlerle Bir Araya Geldi

17.03.2018 18:26
Konya Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Konya Şubesi tarafından düzenlenen konferansla Osman Nuri Topbaş, Konyalılarla bir araya geldi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in de katıldığı konferansta konuşan Topbaş, gençlerin çeşitli konulardaki sorularını cevapladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Konya Şubesi’nin düzenlediği programda Osman Nuri Topbaş Hocaefendi Konyalı gençlerle buluştu.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Hakan Usta, İl Başkanı Abdurrahman Yasin Gündüz ile binlerce genç katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti başlayan programda Çanakkale Zaferi, İstiklal Savaşı, 15 Temmuz ve Afrin’de başta olmak üzere bugüne kadar şehit olmuş bütün askerlerimiz için dua edildi.

Konferans öncesi Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i de ziyaret eden Osman Nuri Topbaş, gençlerin farklı konulardaki sorularını cevaplayarak sohbetini gerçekleştirdi.

Konuşmasında İslam’ın doğuşu ile cahiliye devrinden bir Asr-ı Saadet medeniyeti doğduğunu söyleyen Topbaş, “Yarı vahşi bir toplum vardı. Bir kast sistemi vardı. Soylu ve zenginler köylü ile fakirleri eziyordu. Bilhassa yetimleri itip kakıyorlardı. Bunun yanında nefsani hayatın ve ihtirasın frenleyici hiçbir şeyi yoktu. Din, ahlak, vicdan dumura uğramıştı ve sıfırlanmıştı. İçki, kumar, fahşa had safhadaydı. Dönemin aşiretlerinin İslam’a karşı çıkmalarının sebebi de buydu. Peygamberimiz ise insanlara para dağıtmadı, makam mevki de vermedi. O bir şahsiyet sahibiydi. Bizlere Peygamber Efendimizin en büyük mirası, karakter ve şahsiyet mirasıdır. O mirası yaşamamızı arzu etti. İki emanet bırakıyorum, Kur’an ve sünnetim buyurdu” ifadelerini kullandı.

Büyük ilgi gören program ilahilerle sona erdi.