KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kahvehanelerin İhyası Projesi’ne Katılanlar Çanakkale’ye Gönderiliyor

16.03.2018 15:10
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü “Kahvehanelerin İhyası Projesi” kapsamında düzenlenen faaliyetlere katılan kahvehane sakinleri, çalışanları ve aileleri Çanakkale’ye gönderiliyor. Programın ilk kafilesi dualarla uğurlandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen “Kahvehanelerin İhyası Projesi” kapsamında düzenlenen faaliyetlere katılan kahvehane sakinleri ve çalışanları aileleriyle birlikte Çanakkale’ye gönderiliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Başbakanlık Tanıtma Fonu ile birlikte yürüttüğü “Kahvehanelerin İhyası Projesi” kapsamında Konya genelinde bulunan 100 kahvehanenin kıraathaneye dönüştürülmesi projesi yürütülüyor. Proje kapsamında bugüne kadar 75 kahvehanede fiziki yatırımları ve çeşitli hizmetleri tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, kitaplık ve kitaplarla da zenginleştirilen kıraathane sakinlerine çeşitli eğitimlerin yanı sıra Çanakkale programı da düzenliyor.

Programın 10 otobüsten oluşan ilk kafilesi Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nden Çanakkale’ye uğurlandı. Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mücahit Sami Küçüktığlı, Çanakkale’de en fazla şehit veren illerden birinin Konya olduğunu belirterek, “Afrin’de mücadele eden Mehmetçiklerimize özellikle Çanakkale’den dualar gönderelim. Aslında bu bir gezi programı değil, dua programı. Afrin’de mücadele eden Mehmetçiğimize dua için sizleri Çanakkale’ye gönderiyoruz” dedi.

Konya Kahvehaneciler Odası Başkanı Cemal Çınardalı da, kendilerine bu imkanı veren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür etti. Konuşmaların ardından ilk kafile dualarla Çanakkale’ye yolcu edildi.