engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Şehrin Dört Bir Yanı Şanlı Bayrağımızla Süsleniyor  
            Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Her An Dua Her Yer Türk Bayrağı’ kampanyası büyük ilgi görüyor. Kampanya kapsamında şehir bayraklarla süslenirken; Konya, her zaman olduğu gibi yine ülkesine ve geleceğine en çok destek veren şehirlerin başında olduğunu gösterdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ve AK Parti İl Başkanı Hasan Angı da kampanyaya destek vererek vatandaşları bayrak asmaya davet etti.
28.01.2018 12:59 
        Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sürdürülen Zeytin Dalı Harekâtı sonrası tüm Türkiye tek yürek oldu ve 7’den 70’e herkes, ordumuzun zaferi için gece gündüz dua ediyor.

Bu kapsamda Konya Büyükşehir Belediyesi’nin devletimize destek olması ve dualarla kahraman askerlerimizin gücüne güç katması amacıyla başlattığı “Her An Dua Her Yer Türk Bayrağı” adlı kampanya devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek tarafından, sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile geçtiğimiz günlerde başlatılan kampanya kapsamında vatandaşlar şehrin yedi noktasındaki dağıtım noktalarından bayraklarını alırken mobil ekipler de iş yerlerine bayrakları teslim ediyor.

BİR TÜRK BAYRAĞI DÜNYAYA BEDEL

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’tan da kampanyaya tam destek geldi. Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Çalık, “Konya Büyükşehir Belediyemizin bayrak kampanyasına tam destek veriyoruz. Yüce Rabbim bize duaların sayesinde bugün ülkemizde bu kadar güzel hizmetler yapmayı nasip etti. Bu vesileyle rabbim milletimizin duasını ülkemizin üzerinden eksik etmesin. İnşallah her dakika dualarımızı edelim ve inmeyen bayraklarımızı her yerde dalgalandıralım. Türkiye’nin her noktasında Türk bayrağımız dalgalansın. Ben, ‘Her An Dua Her Yer Türk Bayrağı’ kampanyasını destekliyorum ve can-ı gönülden tebrik ediyorum. Bir dua, bir teşekkür yeter, bir Türk bayrağı dünyaya bedel diyorum” ifadelerini kullandı.

HER YERDE BAYRAĞIMIZ DALGALANSIN

AK Parti İl Başkanı Hasan Angı ise, Afrin harekâtına katılan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tüm mensuplarına başarılar dileyerek, başlatılan bu önemli kampanyanın önemine değindi. Angı, “Milletçe bu operasyonun arkasındayız. 80 milyon tek yumruk olmuş, bu harekâtın önemini dünyaya duyurmak adına her türlü iletişim araçlarıyla mesajlar veriliyor. Büyükşehir Belediyemiz de bu milli duyarlılığı daha üst seviyelere taşımak adına Türk bayrağımızın dağıtım kampanyasını başlattı. 200 bin bayrak, şehrimizin her tarafında, tüm mahallelerimizde dalgalanacak. Böyle günlerde milli birlik ve beraberliği ortaya koymak, bu heyecanı arttırabilmek için bu tür kampanyalara ihtiyacımız var. Bu vesileyle emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Angı, herkesin evlerine, işyerlerine ve arabalarına Türk bayrağı asmaları çağrısında bulundu.

Kampanya dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden vatandaşlar ve esnaflar ise Türkiye’nin türlü oyun, tuzak ve senaryolarla hiçbir zaman parçalanamayacağı mesajını veriyor.

BAYRAK DAĞITIM NOKTALARI

Konyalılar, bayraklarını Büyükşehir Belediyesi Merkez Binası, Zafer Camlıköşk Kafem, Kültürpark, Kayalıpark ve Eski Garaj Zabıta Amirlikleri, Kalehan Ecdat Bahçesi ile Bosna Hersek Kılıçarslan Gençlik Merkezi’nde dağıtım noktalarından alabiliyor.

Diğer Haberler
1 Konya’da Geleneksel Bayramlaşma Programı Yapıldı
2 Bayramlar Bir ve Beraber Olduğumuzu Bize Hatırlatıyor
3 Bayramın Sorunsuz Geçmesi İçin Tüm Tedbirleri Aldık
4 Kurban Bayramı Hayırlara Vesile Olsun
5 Yeni Köprülü Kavşaklar Şehrimize Hayırlı Olsun
6 Başkan Altay: Çocuklarımız Geleceğin Türkiye’sini İnşa Edecek
7 10. Büyükelçiler Konferansı Konya Toplantısı Yapıldı
8 Bakan Çavuşoğlu: Konya Türkiye’nin Gözbebeğidir
9 Konya’nın Geleceğine Yatırım Yapıyoruz
10 Büyükşehir Kurban Bayramı’na Hazır
11Güle Oynaya Camiye Gel Projesinde Bisikletler Yerli Olacak
12Ülke Olarak Ekonomik Savaştan Mutlaka Galip Çıkacağız
1315 Kilometrelik Ereğli-İvriz Yolu Hizmete Girdi
14Mahalle Yollarında Standart Yükseliyor
15Kadı İzzetin Camii Restorasyonu Tamamlandı
16“Bütün Müslümanlar Kudüs’ü ve El Halil’i Ziyaret Etmeli”
17UCLG-MEWA Çevre Komitesi Toplantısı Konya’da Yapılıyor
18 “Şehir İstişareleri Hizmet Planlamasında Yol Gösteriyor”
19Şehrimiz İçin Birlikte Hareket Etmeye Devam Edeceğiz
20Sokak Hayvanları İçin Bir Kap Yemek Bir Kap Su
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır