engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Toplumsal Dokuyu Güçlendirmek İçin Çalışıyoruz  
            Karapınar ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen çok sayıda yatırımda incelemelerde bulunan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Karapınar KOMEK’in yeni dönem açılışını da gerçekleştirdi. Belediyeler olarak aile kurumunu güçlendirmek amacıyla çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Akyürek, gerek KOMEK’lerde gerekse ASEM’lerde kadınlara yönelik mesleki eğitim ve sportif faaliyetlerin bir amacının da toplumsal dokuyu güçlendirip daha sağlam hale getirerek sosyal ve kültürel hayatta vatandaşların tamamının yer almasını sağlamak olduğunu vurguladı.
22.11.2017 13:32 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Karapınar ilçesine Büyükşehir Belediyesi tarafından kazandırılacak yarı olimpik yüzme havuzunun temel atma programının yanında; Karapınar KOMEK, Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan Şehit Oğuzhan Aydınbelge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İtfaiye Hizmet Binası, Otobüs Hareket Merkezi ve Ahmet Hamdi Mutlu Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Karapınar programı kapsamında ilk olarak ilçeye kazandırılacak yarı olimpik yüzme havuzunun temel atma programına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ardından Karapınar KOMEK’in dönem açılışını gerçekleştirdi. Burada kursiyerlerle bir araya gelen Başkan Akyürek, “KOMEK’te sadece kadınlarımıza yönelik meslekler değil torna tesviyeden tutun da doğalgaz tesisatçılığına kadar her alanda kurslar veriyoruz. Yeni Büyükşehir Yasası uygulamasına kadar Selçuklu, Meram ve Karatay’da 300 binden fazla kardeşimize hizmet verdi. Şimdi yeni yasayla birlikte ihtiyaç olan her yeni ilçelerimizde bunu yaygınlaştırdık. Karapınar’da da bu oluşum güçlü bir şekilde hayata geçti. Şu anda sadece burada 28 farklı branşta 35 sınıfta bin 240, ASEM’le birlikte yaklaşık bin 600 kardeşimiz kayıt yaptırmış durumda” dedi.

KOMEK BİR HALK ÜNİVERSİTESİ

KOMEK’i kurduklarında bir halk üniversitesi olacak şeklinde hedef koyduklarını kaydeden Başkan Akyürek, “Hamdolsun onu başardık. Önce on binleri, sonra yüzbinleri buldu. Son 13 yılda 500 binin üstünde kişi KOMEK’ten eğitim aldı. KOMEK, halkımızın sosyo-kültürel seviyesine de katkı yapıyor” diye konuştu.

SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYATTA İNSANIMIZIN TAMAMININ YER ALMASINI İSTİYORUZ

Konuşmasında, aile içi ve çocuğa yönelik şiddet, parçalanmış aile sayılarının Konya’da artmasını arzu etmediklerini belirten Başkan Akyürek, toplumsal barış ve huzurun çoğalması için Konya’nın geleceği adına aile kurumuna daha çok destek verilmesi gerektiğini vurguladı. Belediyeler olarak aile kurumunu güçlendirme amacıyla da bu çalışmaları yaptıklarını ifade eden Başkan Akyürek, “Gerek KOMEK’lerde, gerek Aile, Sanat ve Eğitim merkezlerinde Konya’nın 31 ilçesinde yürüttüğümüz kadınlara yönelik hem mesleki eğitim hem sportif alanların oluşturulmasının bir amacı var. Bunların amacı toplumsal dokumuzu güçlendirmek, daha sağlam hale getirmek, karakterimizi güçlendirmek, sosyal ve kültürel hayatta insanımızın tamamının yer almasını sağlamak” ifadelerini kullandı.

DAHA ÇOK KOŞTURMAK ZORUNDAYIZ

Başkan Akyürek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Durmak yok yola devam” sözü kapsamında bütün teşkilatların koşturma halinde olduğunu ifade ederek, “Daha da çok koşturmalıyız. Daha çok hizmet etmeliyiz. Çünkü dünyadaki yarışta Türkiye’nin misyonu farklı. Dünyada hakkı ve adaleti hakim kılmamız için daha çok çalışmalıyız” şeklinde konuştu.

ŞEHİT OĞUZHAN AYDINBELGE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE ZİYARET

Başkan Akyürek, daha sonra yapımı Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan Şehit Oğuzhan Aydınbelge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Mesleki ve teknik eğitimde Karapınar’a değer katacak bir kompleksin hayata geçtiğini kaydeden Başkan Akyürek, okula desteklerinin devam edeceğini belirtti. Başkan Akyürek okula Medeniyet Okulu kapsamında kurulan Z kütüphaneyi ziyaret ederek burada öğrencilerle sohbet ettikten sonra okul yönetimi ve öğretmenlerle bir araya geldi.

İLÇELERDE DE TOPLU ULAŞIM FİLOSU GÜÇLENİYOR

İlçeye Büyükşehir Belediyesi tarafından kazandırılan İtfaiye Hizmet Binası ve Otobüs Hareket Merkezi’nde incelemelerde bulunan Başkan Akyürek, ilçede toplu ulaşım filosunu yeni otobüslerle güçlendirdiklerini ifade etti.

AHMET HAMDİ MUTLU PARKI YAZ AYLARINDA AÇILACAK

Başkan Akyürek, son olarak ASEM olarak kullanılan şehir konağı ile Ahmet Hamdi Mutlu Parkı’nda incelemeler yaptı. Altyapı çalışması, yürüyüş yolları, kafeteryası, sosyal tesisleri, kameriyeleri, aynı zamanda fitnes aletleriyle şehir parkı statüsünde güzel bir parkın hayata geçirildiğini söyleyen Başkan Akyürek, yaz aylarında açılması planlanan parkın hayırlı olmasını diledi.

Belediye olarak ilçeye 5 halı saha kazandıracaklarını belirten Başkan Akyürek, ilçe Belediye Başkanı Mehmet Yaka’ya işbirliği nedeniyle teşekkür etti.

Diğer Haberler
1 Emiray Çizgi Dizisinin Galası Yapıldı
2 KOMEK ve ASEM’den Rekor, Bir Yılda 100 Bin 611 Kursiyere Eğitim Verildi
3 “Dürüst ve Çalışkan Olanın Yolu Açıktır”
4 Hayırsever İşadamı Dr. Ahmet Keleşoğlu Mezarı Başında Anıldı
5 Aile Yapısının Korunmasına Katkı Sağlıyoruz
6 Çocuklarımızın Milli ve Manevi Değerlere Bağlı Yetişmesi İçin Çalışıyoruz
7 Büyükşehir, Konya’daki Basın-Yayın Çalışanlarını Buluşturdu
8 Başkan Akyürek, Restorasyonu Tamamlanan Camiyi İnceledi: “Ecdat Yadigarı Eserleri Koruyalım”
9 Taşeron Yasası Hakkında Çalışanlar Bilgilendiriliyor
10 Basın Halkın Gözü, Kulağı ve Sesidir
11Büyükşehir’den Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na Destek
122017’de Metan Gazından 44 Milyon Kilovatsaat Elektrik Üretildi
13Büyükşehir’den Yunak’ta Yatırım Hamlesi
14Başkan Akyürek Çeltik’te Yatırımları İnceledi, Halkla Buluştu
15Konya Leke Kaldırmaz, Leke Kabul Etmez
16İşçilerimiz Adına Cumhurbaşkanımıza ve Hükümetimize Teşekkür Ediyoruz
17Büyükşehir’den 950 Km Su, 453 Km Kanalizasyon Şebekesi
18Konya Bilim Merkezi, 3.5 Yılda 915 Bin Bilim Meraklısını Ağırladı
19Büyükşehir’den çiftçiye 3.5 yılda 25 milyon liralık fidan ve fide desteği
20Büyükşehir’e “Yayıncılık Özel Ödülü”
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 127.725 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 270.712 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır