engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Büyükşehir’den Seydişehir’de Yatırım Hamlesi  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Seydişehir’deki Yatırım Hamlesi programları kapsamında prestij cadde ve içme suyu yatırımlarında incelemelerde bulunarak Seyyid Harun Veli Türbesi Çevre Düzenleme Çalışmasını başlattı, Karacaören-Kozlu Borulu Sulama Tesisinin açılışını yaptı. Vatandaşlarla ve taksici esnafıyla da bir raya gelen Başkan Akyürek, Seydişehir’de ilçe belediyesiyle birlikte çok güzel çalışmalara imza attıklarını dile getirdi.
15.11.2017 11:41 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilçelerdeki Yatırım Hamlesi programları kapsamında Seydişehir’de devam eden yatırımlarda incelemeler yaparken biten tesislerin de açılışını gerçekleştirdi.

Seydişehir’deki yatırım programları kapsamında ilk olarak Aile, Sanat ve Eğitim Merkezi olarak hizmet veren Şehir Konağı’nın açılışını gerçekleştiren Başkan Akyürek, daha sonra Şaban Cengiz Kültür Merkezi’nde düzenlenen Medeniyet Okulu’nun dönem başlangıcı programına katılarak öğrencilerle buluştu.

İLÇEYE 15 MİLYON LİRALIK PRESTİJ CADDELER

Programı kapsamında Seyyid Harun Veli ve Milli Egemenlik Bulvarı ile Necati Kalaycıoğlu Caddesindeki prestij cadde çalışmalarını inceleyen Başkan Akyürek, Seydişehir’de ilçe belediyesiyle birlikte güzel çalışmalara imza attıklarını söyledi. Başkan Akyürek, “Prestij caddelerde kaliteli ve özel asfalt kullanımından başka tretuvarların, kaldırımların yeniden düzenlenmesi, andezit kaldırımlarla standardın yükseltilmesi ve kaldırım yüksekliklerinin de Avrupa standartlarına uygun olması konusunda özel çalışma yürütülüyor. 15 milyon liranın üzerinde bir harcamayla burada yüksek standartlı bir yol çalışmasını hayata geçiriyoruz. İlçemize ve bölge esnafına hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

TAKSİCİLERLE BULUŞTU

Başkan Akyürek prestij cadde incelemesinin ardından ilçe merkezinde bulunan bir taksi durağına ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Akyürek bir süre taksi durağında taksicilerle sohbet etti.

SEYDİŞEHİR’E İÇME SUYU DEPOSU

Daha sonra ilçeye kazandırılacak içme suyu deposu inşaatında incelemelerde bulundan Başkan Akyürek, burada yaptığı açıklamada, “KOSKİ Genel Müdürlüğümüzle Seydişehir’in su ihtiyacını azaltacak ve kalitesini artıracak bir yatırımı başlatıyoruz. 3 milyon liraya yakın bir harcamayla Seydişehir’in belli bir bölümünün daha kaliteli içme suyuna kavuşması konusunda yatırım gerçekleşiyor. KOSKİ Genel Müdürlüğümüz şehrin her yerinde olduğu gibi Seydişehir’in su ihtiyacının karşılanması ve su kalitesinin artırılması konusunda çalışıyor. Seydişehir ilçemizin günlük ve yıllık su kullanımı mevsimsel olarak değişiklik gösterse de gittikçe artıyor. Ortalama günlük 10 bin ton civarında sağlıklı ve kaliteli su temini ilçemiz açısından son derece önemli. Şu anda su ihtiyacı gideriliyor ama kalitenin artırılması konusunda KOSKİ Genel Müdürlüğümüz çalışma yürütüyor. Çalışma neticelendiğinde Seydişehir daha güzel bir imkana kavuşacak. İlçe belediye başkanımıza, KOSKİ çalışanlarına ve tüm katkı yapanlara teşekkür ediyorum” dedi.

SEYYİD HARUN VELİ TÜRBESİ’NİN ÇEVRESİ DÜZENLENİYOR

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek Seyyid Harun Veli Türbesi Çevre Düzenleme İşi Başlangıç programına katılan Başkan Akyürek, ilçe belediye başkanı ve ilçe halkından gelen talep üzerine Seyyid Harun Veli Türbesi ve çevresini yeniden düzenlediklerini söyledi. Yeni Büyükşehir Yasası çerçevesinde belediye olarak her türlü manevi hizmete destek verdiklerinin altını çizen Başkan Akyürek, “Konya merkezde tescilli olan, restorasyonu yapılması gereken tüm cami, ibadethane, han, hamam, dükkan ne varsa tamamını restore ediyoruz. Mesela Tarihi Konya Çarşısı’nda 2 bin 687 işyerinin restorasyonunu Kapı Cami ve Aziziye Camisiyle birlikte gerçekleştirdik. Bunu bir propaganda unsuru olarak görmüyoruz. Bunu belediyenin hizmet kalemlerinden biri olarak görmüyoruz. Bunu ecdada saygı olarak, bir manevi miras olarak, bir manevi hizmet olarak görüyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN AKYÜREK’E TEŞEKKÜR ETTİ

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal da, projenin çok büyük olduğunu ve Seydişehir’e yakıştığını ifade ederek, “Uygulama projesini de bu bölgenin temizleme çalışmalarını başlatmak suretiyle düğmeye basıyoruz. Seydişehir için gerçekten büyük bir proje. İlçe belediyemizin altından kalkamayacağı bir projeydi. Büyükşehir Belediyemiz bunu üstlendi. Ben başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

KARACAÖREN-KOZLU BORULU SULAMA TESİSİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Başkan Akyürek ve beraberindekiler ilçe yatırım programları kapsamında son olarak Karacaören-Kozlu Borulu Sulama Tesisinin açılışını gerçekleştirdi. Son 3 yılda 100 milyon liradan fazla tarımsal imkanın çeşitli desteklerle birlikte Konya’ya kazandırıldığına vurgu yapan Başkan Akyürek, böylece şehrin tarımsal üretimine ve Konya insanının gelirinin artmasına katkı yapıldığını kaydetti. Başkan Akyürek, “Umarım bu sulama tesisi ve devam edecek yatırımlarla hem hububat ekiminde ve verimliliğinde hem mısır, sebze, meyve ekiminde ve verimliğinde artış olur. Hem tarım kesimine hem hayvancılık alanına desteklerimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

Başkan Akyürek, programın sonunda Karacaören Mahallesi’ni ziyaret ederek mahalle halkıyla buluştu.

14 kilometrelik boru uzunluğuyla hayata geçirilen Karacaören-Kozlu Borulu Sulama Tesisi ile toplam bin 167 dekarlık bir alanın sulaması yapılacak. Yaklaşık 3 milyon liraya mal olan sulama tesisiyle hububat, meyve ve sebze ürünlerinde artış sağlanması hedefleniyor.

Diğer Haberler
1 Ülke Olarak Ekonomik Savaştan Mutlaka Galip Çıkacağız
2 15 Kilometrelik Ereğli-İvriz Yolu Hizmete Girdi
3 Mahalle Yollarında Standart Yükseliyor
4 Kadı İzzetin Camii Restorasyonu Tamamlandı
5 “Bütün Müslümanlar Kudüs’ü ve El Halil’i Ziyaret Etmeli”
6 UCLG-MEWA Çevre Komitesi Toplantısı Konya’da Yapılıyor
7 “Şehir İstişareleri Hizmet Planlamasında Yol Gösteriyor”
8 Şehrimiz İçin Birlikte Hareket Etmeye Devam Edeceğiz
9 Sokak Hayvanları İçin Bir Kap Yemek Bir Kap Su
10 Başkan Altay, Teşekkür Etti: Konya'ya TOKİ Müjdesi
11Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ile Sağlık Bakanı Koca Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
12Cuma Buluşmalarımız Şehrimize Katkı Sağlıyor
13Şehir İstişareleri ile Birlikteliğimizi Pekiştiriyoruz
14Başkan Altay, Şehir İstişarelerinde Sarraflarla Buluştu
15Başkan Altay, Esnaf Odalarının Başkanlarını Ziyaret Etti
16Büyükşehir’den Hotamış’a 16 Derslikli İmam Hatip Lisesi
17Prestij Caddeler İlçelere Değer Katıyor
18Başkan Altay Yaz Kampındaki Öğrencilerle Buluştu
19Konya’nın İki İlçesine Daha Mezbahane Kazandırılıyor
20Başkan Altay Sahip Ata Camii’nde Vatandaşlarla Buluştu
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır