engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Başkan Akyürek Hüyük, Beyşehir ve Derebucak’ta Yatırımları Anlattı  
             Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilçe buluşmaları kapsamında Hüyük, Beyşehir ve Derebucak’ta çeşitli yatırımları başlatarak ilçelerin Meclis üyeleri ve muhtarları ile ayrı ayrı bir araya geldi.
22.04.2015 15:07 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Hüyük, Beyşehir ve Derebucak’ta Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını başlatarak vatandaşlarla buluştu.

Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ Genel Müdürlüğü yöneticileri ile birlikte ilk olarak Hüyük’e geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya Milletvekili Adayları Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, Ömer Faruk Kanık ve Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Şahin ile birlikte İmrenler Göleti ve damla sulama projesini başlattı.

İMRENLER GÖLETİ VE DAMLA SULAMA PROJESİ

Gölet projesi ile bu bölgede yaklaşık 400 dekarlık yeni bir alanın sulanabilir hale geleceğini kaydeden Başkan Akyürek, böylece ürün kalitesi, çeşitliliği ve miktarında artış sağlanacağını, İmrenler bölgesine artı bir katma değer girişi olacağını söyledi. Tarımsal destekleri hükümetle birlikte sürdüreceklerini kaydeden Başkan Akyürek, ayrıca meyve fidanı, sebze fidesi desteklerinin artarak devam edeceğini ifade etti. Başkan Akyürek, geçtiğimiz yıllarda 2 milyon lira seviyesinde olan bu desteklerin 2015 yılında 9 milyon liranın üzerine çıkarıldığını vurguladı.

Programa katılan AK Parti Konya Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ile bölgenin önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin en yaşanabilir alanlarından biri olacağını belirterek, “Buraların kalkınmasını ve gelir seviyesinin artmasını, insanların buradan gitmesini değil, geriye gelmesini sağlayacak ortam temin edilecek” dedi.

HÜYÜK’E RÜZGAR ENERJİ SANTRALİ

Daha sonra Meclis üyeleri ve muhtarlarla buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, başta Şehir Konağı, Rüzgar Enerji Santrali, ana cadde tanzimi, mahalle yolları olmak üzere Hüyük yatırımlarını anlattı. Rüzgar Enerji Santrali’nin ihale aşamasında olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, Konya’da ilk olacak santralin model olacağını dile getirdi.

Toplantının sonunda muhtarların taleplerini dinleyen Başkan Akyürek, Hüyük Makbule-Durmuş Akkuş Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

BAŞKAN AKYÜREK BEYŞEHİR PROJELERİNİ ANLATTI

Hüyük’ten sonra Beyşehir’e geçen Başkan Akyürek, burada AK Parti Konya Milletvekili Adayları Leyla Şahin ve Muhammed Uğur Kaleli, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ile birlikte Tarihi Taş Köprü Parkı’nın açılışını yaptıktan sonra Beyşehir Meclisi programına katıldı.

Toplantıda, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 24 Nisan Cuma günü Konya’ya geleceğini belirterek, Büyükşehir Belediyesi 10 Bin Kişilik Spor ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek programa herkesi davet eden Başkan Akyürek, Beyşehir yatırımları hakkında bilgi verdi. Beyşehir’e asfalt plenti yaparak doğrudan bölgeye hizmet vereceklerini belirten Başkan Akyürek, 4 yıl içinde yeni bağlanan mahallelerin tamamının asfaltını yenileyeceklerini söyledi.

Konuşmasında Konya merkezde bin tatlı su çeşmesi bulunduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, “Şimdi tüm mahallelerimiz için hedef koyduk. Bu 4 yıl içinde Konya merkez dışında da bin tatlı su çeşmesini hayata geçirmek istiyoruz. Bunu da Beyşehir’den başlatmış olalım” diye konuştu.

Toplantının sonunda muhtarların taleplerini dinleyen Başkan Akyürek, daha sonra Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Beyşehir’de açtığı KOMEK şubesinde incelemelerde bulundu.

DEREBUCAK’TA YATIRIMLAR ANLATILDI

Derebucak’ta Meclis üyeleri ve muhtarlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilçelerde çekim merkezleri oluşturulmasının önemine dikkat çekti. Başkan Akyürek, “Yeni bağlanan yerlere mahalle konakları yapıyoruz. Bu yıl 80 mahalle konağı hedefledik. Hem muhtarlar kullanacak hem de toplantı amaçlı kullanılabilecek. Mahalle yolları ihale edildi. 2016 sonuna kadar Konya’da su ve kanalizasyon problemi olan mahalle kalmayacak. Bütün köylerimize park yapıyoruz ve itfaiye tankeri veriyoruz” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Ömer Ünal ve Derebucak Belediye Başkanı Ahmet Kısa’nın da katıldığı programda muhtarların taleplerini dinleyen Başkan Akyürek, daha sonra Huğlu Mahallesi’ni ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

Diğer Haberler
1 Başkan Altay: İnsan Odaklı Çalışmalar Yapıyoruz
2 Nijerli Bakan’dan Büyükşehir’e Ziyaret
3 Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun
4 Büyükşehir’den Uluslararası Öğrencilere “Hoşgeldiniz” Programı
5 Büyükşehir Kar ve Buzlanmaya Karşı 24 Saat Görev Başında
6 Başkan Altay’a “Stratejik Vizyon Sahibi Siyasetçi” Ödülü
7 Başkan Altay’dan Vali Toprak’a Hayırlı Olsun Ziyareti
8 Başkan Altay Dünya Belediyeler Birliği Eş Başkanlığına Seçildi
9 Dinamik Kavşaklar Trafiği Rahatlattı, Yakıt Tasarrufu Sağladı
10 Büyükşehir’den Üretime ve İstihdama Örnek Proje
11Hemşehrilerimizle İç İçe Olmak Bize Güç Veriyor
12Büyükşehir’den Seydişehir’e 5 Yılda 153 Milyonluk Yatırım
13Başkan Altay Ahırlı ve Yalıhüyük’te Vatandaşlarla Buluştu
14Büyükşehir’e Uluslararası İdeal Kent Ödülü
15Vali Canbolat’tan Başkan Altay’a Veda Ziyareti
16Başkan Altay: Konyamızı Beraber Geleceğe Taşıyalım
1729 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun
18Bakan Murat Kurum: “Bakanlık Olarak Konya’ya 11,5 Milyarlık Yatırım Yaptık”
19Dijital Şehircilik Zirvesi’nde Konya Anlatıldı
20Benin Büyükelçisi Gomina Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.121 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 265.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır